איך בוחרים מתנה מתאימה?

לבחור מתנה מתאימה הינה משימה קשה מאד, וזה כתוצאה מתחושה טבעית שאולי המתנה לא תמצא חן בעיני מקבליה במיוחד אם זה תלוי בתקציב שלך ולמי היא מוענקת. מכאן, מתנה מתאימה תלויה בך אישית ובמי שמקבל אותה לכן עליך להתחשב בכמה אלמנטים שונים כמו :

  •  הסיבה

מהי הסיבה מאחורי הענקת המתנה, אם זה חג, מסיבת סיום, לידה (היולדת תשמח לקבל בייבי ג'וגר הרבה יותר מאשר לקבל פרחים) , אירוסין, הצעת נישואין, יום פינוק זוגי ועוד. לכל אירוע ישנו סוג של מתנות המתאים יותר מאחר, אך חשוב לציין שבמידה ותסתמך על סוג זה של מתנות שהוא מסורתי יכול להוות רוטינה משעממת, לכן זה תלוי למי אתה הולך למסור את המתנה אם הוא קרוב משפחה, ידיד, חברה, אישתך, בעלך, הוריך, עמית לעבודה, או סתם מישהו חדש שהכרתם וכו'…

  •  התקציב

לבחור מתנה אשר מתאימה לתקציב שלך, או לתקציב שהקצאת לאותה מתנה, זה יכול לגרום לך להעניק את המתנה באהבה ובהרגשה יותר טובה מה שישקף את הרגשתך לאותו אדם שיקבל את המתנה. אם תקנה מתנה שיכולה להיות מעבר ליכולתך זה יכול להכניס אותך ללחץ מה שישקף למקבל המתנה שהיא לא מוענקת באהבה אלא בלחץ.

  • הקשר

הקשר בינן לבין מקבל המתנה יכול מאד להשפיע על שווי המתנה והסוג שלה , למשל אם אתה מעניק מתנה למישהו מהעבודה אתה צריך לבחור במתנה להערכה ולכבוד לא יותר מזה אך במידה ואתה מעניק למישהו מהחברים הקרובים אתה חייב לחשוב על מתנה משמחת מאד שיכולה לשמש אותו תמיד כמזכרת ממך ושתתן לו לחשוב עליך כל פעם שהוא רואה את המתנה.

  • הצורך

לנסות לבחור במתנה שהאדם שאתה מעניק לו אותה יהיה לו צורך בה או שהוא מאד מקווה שיהיה לו מתנה כמוה, זה במקרה ואתה מעניק מתנה למישהו שאתה כן קרוב אליו ומודע לצרכים שלו עדיף להביא לו משהו שיוכל לשמש אותו לפי הדרישות שלו.

  • אישה או גבר

בחירת מתנה מתאימה יכולה להיות שונה בין אם היא לאישה או לגבר, בדרך כלל נשים מעדיפות מתנות עם ערך כספי יותר מאשר רגשי ומזכרת מסויימת כמו בושם, תכשיטים, בגדים מיוחדים ויוקרתיים אך גברים לרוב מעדיפים מתנות של הערכה ומזכרות כמו מחזיקי מפתחות,טבעות, עט מיוחד, יומן או ארגונית וכו'… אך ישנן נשים רבות שאוהבות מזכרות ודברים שווי ערך רגשי ולא כספי מה שמחייב אותנו לדעת מי האישה שמעניקים לה את המתנה ואותו דבר לגברים .

כל אלמנט אשר נזכר לעיל הינו חשוב לבחירת המתנה המתאימה, לכן לפני שנחליט מה לקנות עדיף לבחון אותם אלמנטים ולהתאים את המתנה לפיהם. כך תוכלו לשמח חברים, ידידים, אישה, גבר, אהובה וכל מי שתרצו להעניק לו מתנה.

אתרים מומלצים : פוסטרים

Comments are closed.