עגלות לתינוקות – סקירת שוק

הצורך לצאת עם התינוקות והילדים הקטנים אל מחוץ לבית הינו ברור מאליו, וזאת על מנת לאפשר לקטנטנים לשאוף אוויר נקי ולחקור את הסביבה ככל שניתן. ניתן לבצע זאת באמצעות מספר שיטות והן נשיאת התינוק על הידיים, שימוש במנשא או בעגלה. אין ספק שהשימוש בעגלה הינו הנפוץ, הנוח והבטוח מכולן וניתן להשתמש בה עד שהילד עצמאי לחלוטין. בשורות הקרובות נסקור את השיקולים המרכזיים בבחירת עגלות לתינוקות ואף נכיר את הסוגים השונים.

 

שיקולים בבחירת עגלות לתינוקות

בסופו של דבר, למרות שנדמה כי הרכישה של העגלה הינה אך ורק עבור התינוק, הרי שאין כך הדבר והרכישה אמורה לשרת גם אתכם ההורים על הצד הטוב ביותר. העגלה נועדה למעשה לעזור לכם להתנייד עם התינוק מחוץ לבית ועל כן, מעבר לצבעים היפים יש לבחור עגלה שתהיה נוחה עד כמה שניתן. ישנם מספר שיקולים שחשוב מאוד לשים אליהם לב על מנת להשיג את המטרה: משקל נמוך, מימדים שמתאימים לתא המטען במכונית, תו תקן ישראלי למניעת פציעות, מגנוני קיפול ופתיחה קלים, אפשרויות נשיאת חפצים ועוד. מסיבות אלו ובמיוחד מפאת הבטיחות הנדרשת חשוב מאוד לרכוש עגלות לתינוקות ממותג ידוע. אמנם המחיר תמיד יהיה גבוה יותר מעגלות פשוטות, אך השמירה על ביטחון הילד והחומרים האיכותיים יבטיחו שימוש בטוח וארוך טווח, אפילו לתינוקות הבאים שיגיעו.

 

אלו סוגי עגלות תוכלו למצוא?

ישנם מספר סוגים של עגלות לתינוקות :

  • עגלות משולבות – מדובר על עגלות לתינוקות שכוללות מספר "שלבים" שתומכים בשלבים השונים של התפתחות התינוק. הן כוללות "אמבטיה" כאשר התינוק ממש פיצפון, כסא בטיחות נייד כשהוא גדול יותר (ניתן להעביר את הכסא ישירות לרכב) ואלמנט נוסף שמשמש כטיולון עבור תינוקות גדולים יותר. אלו עגלות יקרות יחסית אך הן חוסכות רכישה של מספר אלמנטים נפרדים ולכן חסכוניות בסופו של דבר.
  • עגלות דו-שימושיות – עגלות אלו אינן מאפשרות שימוש במספר פונקציות בו זמנית (ללא החלפת אלמנטים), ובפועל לא ניתן להשתמש בהן בתור "אמבטיה" והן אינן תומכות בשכיבה בזווית של 180 מעלות. כן ניתן להשתמש בהן בתור עגלות לטיולים ("טיולון") ובמקרים אחרים החלק עליו שוכב התינוק עשוי לעבור שליפה ולשמש כסל קל.
  • טיולונים – משמשים עבור תינוקות מעל גיל חצי שנה. הם ניתנים להשכבה בזוויות שונות ולא ניתן להשתמש בהם עבור תינוקות רכים מפאת היעדר אבטחה ראויה. יחד עם זאת, הטיולונים הינם קלי משקל יחסית, פחות מסורבלים מעגלות משולבות ודו-שימושיות ופחות נפחיים כך שניתן לעבור איתם גם במקומות צרים.
  • עגלות נוספות – ניתן למצוא עגלות לתינוקות מסוגים נוספים, נפוצות פחות אך שימושיות ביותר עבור הזקוקים להם. בקטגוריה זו ניתן למצוא בעיקר עגלות לתאומים ועגלות ספורט.

 

ושוב – אל תתפשרו על עגלות סוג ב' או עגלות לתינוקות ממותג שאינו ידוע. הזול עשוי להפוך ליקר וחבל לחוות זאת על חשבון הזאטוט האהוב שלכם.

עוד משהו שיעניין אותך:
מטרנה בפייסבוק – דף פעיל במיוחד בו ניתן להתייעץ עם מומחים ולקבל טיפים
הריון ולידה באתר הכללית – אוסף גדול של מאמרים וטיפים
מטרנה – ערוץ you tube – עשרות סרטוני הדרכה ויעוץ בנושא הריון ולידה

Comments are closed.