מתנות יודאיקה

מתנות יודאיקה – למי מתי ואיך?

פעמים רבות אנו מתלבטים לגבי איזו מתנה כדאי לנו לרכוש לאדם קרוב, למכר, לבן משפחה, לבוס שלנו או שכן. אם רגע נחשוב על זה, נבין שאנו חיים במדינת היהודים, מדינה שבה מסורת ודת הם חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו ואין זה משנה אם אנחנו דתיים, מסורתיים או חילוניים. המסורת נוגעת בנו גם בלי שנשים לב. לכן פעמים רבות הפתרון הפשוט ואולי המרגש ביותר הן מתנות יודאיקה.

מהן מתנות יודאיקה?

למעשה מדובר במוצרים שיש להם היסטוריה בעלת צביון יהודי עתיק ובמאה השנה האחרונות עברו סוג של טוויסט והפכו להיות כל מה שקשור למסורת שלנו היהודים לצד נגיעות של אמונה ומזל. שילוב בין אמנות לבין מסורת הוא ההגדרה המדויקת ביותר למתנות יודאיקה. מתנות יודאיקה יכולות להיות קשורות לתפילות ומנהגים בערבי שישי וערבי חג כמו למשל צלחת יפה להגשת חלה או מצות בפסח, כוס יין לקידוש מכסף, כיפה מיוחדת, כיסוי של החלה בערב שישי ובערבי חג, בקבוק זכוכית מעוטר בכסף בו ניתן לשמור את היין לקידוש ביום שישי ואפילו ספר תפילה בהקדשה אישית. מתנות יודאיקה גם יכולות להיות קשורות לעיצוב הבית למשל חמסות למיניהן, קישוטי מזל, ברכת הבית, ברכה ללידה קלה, ברכת הדרך בכל מיני צורות ותצורות …

גם תשמישי קדושה, מזוזות, חנוכיות לחג החנוכה, פמוטים המשמשים להדלקת נרות לערב שישי וערבי חג, יד לספר תורה, כלי לדבש לראש השנה, רימון מכסף או מקרמיקה לסמליות – אלו ועוד נחשבים למתנות יודאיקה…

למי ומתי?

ובכן, במידה ומדובר באדם השומר מסורת או בעל זיקה מיוחדת לדת, מתנות מהסוג הזה יתאימו לכל מאורע בין אם אתם מוזמנים לארוחת שישי ייחודית, ליום הולדת או מסיבה. בנוסף, מתנות יודאיקה הן פתרון מושלם כאשר אנו נוסעים לבקר חבר קרוב או בן משפחה בחו״ל ומתלבטים פעמים רבות מה כדאי לנו להביא. הן מתאימות גם כאשר אנו באים להתארח בערב חג או בחג אצל בני משפחה או חברים קרובים, או פשוט סתם כהוקרת תודה למישהו שחשוב לנו.

לסיכום, מתנות יודאיקה יכולות להיות פתרון נפלא והן מגיעות במנעד מחירים רחב ויש המון סוגים שלהן מכל מיני חומרי גלם: זכוכית, כסף, קרמיקה, שילוב של כמה חומרים כך שקל מאוד להתאים את המתנה לתקציב שלכם.

 

עוד אתרים בקבוצה: תיק השקעות, עופר אלשיך, רכב למכירה

Comments are closed.