מתנה לחובבי קפה

אם אתם מכירים מישהו שהוא ממש נלהב מקפה איכותי תוכלו לפנק אותו במתנה מקורית במיוחד שתהיה עבורו מאד מאד מהנה, הכינו לו קיט הכנת קפה מקליית פולי הקפה ועד הטחינה והכנת הקפה עצמו.

מתנה מקורית שתלהבי כל חובב קפה במחיר שפוי המתאים לכל כיס, מיד הפרטים המלאים

קיט הכנת קפה

למעשה כל מי שאוהב ומבין באמת בקפה יודע שיש לצרוך קפה חודש עד חודש וחצי מתאריך הקלייה שלו ובעיקר כי את הטחינה של פולי הקפה תעשו רגע לפני שאתם מכינים לעצמכם את כוס האספרסו, הטורקי, ההפוך, המוקה וכ"ו….

שם המשחק הוא טריות, האוויר גורם לפולי הקפה תהליך התחמצנות שמזיק לטעם ובמיוחד שפולי הקפה כבר נטחנו אז האוויר חודר טוב יותר לגרגירי הקפה ועוזר בפירוק מולקולות הטעם והארומה.

אחת הדרכים הטובות ביותר לשתות קפה היא לקנות קפה ירוק טרי, לקלות אותו בבית ולטחון אותו רגע לפני שמכינים את הקפה, הטעם יהיה עשיר וחזק יותר מכל מה שאתם מכירים.

אז איך מתחילים?

• פולי קפה ירוקים – אז מן הסתם כדי להתחיל חייבים לקלות משהו והמשהו הזה הוא פולי קפה ירוקים, המבחר הוא עצום אבל אינכם צריכים להביא מגוון אלא קילו אחד ואם ימצא חן בעיניו התחביב של לקלות את הקפה של עצמו הוא יוכל להשיג מגוון רחב של זנים בטעמים שונים. מה שעליכם להקפיד שה לרכוש פולי קפה ירוקים מזו ערביקה, מומלץ קולומביה סופרימו או ברזיל סרדו, קילו אחד נע בין 30-40 ₪.
• מכונת פופוקורן קטנה – כדי לקלות את פולי הקפה ניתן להשתמש בטכניקה שהמון אנשים בעולם משתמשים בה והיא מכונת הפופוקורן הקטנה שעובדת על אוויר חם, מכונה שכזו עולה בין 80-120 ₪.
• מטחנה ידנית – ישנן מטחנות חשמליות אבל כדי להשיג מכונה חשמלית טובה תצטרכו לשלם מינימום 400 ₪ בעד שמכונה ידנית תעלה לכם בסביבות 150 ₪ אם הוא יאהב את הרעיון של קליית הקפה של עצמו שיקנה לעצמו במשך הזמן מכונה לטחינת הקפה חשמלית, אתם תקנו לו ידנית.

Comments are closed.